strona główna | aktualności | kontakt
maszyny rolnicze

Sieczkarnie samobieżne New Holland serii FX

Od momentu, gdy na polach kukurydzy i łąkach pojawiły się pierwsze sieczkarnie samobieżne (kombajny silosowe), firma New Holland odgrywa wiodącą rolę w ich rozwoju i udoskonalaniu. Dzięki sprzedaży ponad 20 000 egzemplarzy swoich urządzeń na całym świecie główne specyfikacje produktów oraz wprowadzanie nowych funkcji zawsze łączy się z nazwą New Holland, ponieważ ta firma, jako specjalista w swojej branży, odpowiada na potrzeby rolników i przewiduje, jakie będą ich dalsze oczekiwania. Do istniejących, wiodących w branży funkcji, takich jak system Metalert III, system ostrzenia noży i ustawiania prętów tnących Adjust-O-Matic, kabina Discovery oraz monitor InfoView, dodano w nowej serii napęd HydroLoc.

Napęd HydroLoc

Ten niewielki i niezwykle wydajny napęd hydrostatyczny do rolek podających oraz urządzeń dodatkowych zapewnia maksymalną elastyczność "długości koszenia". Możliwość zmiany prędkości rolek podających z siedzenia operatora to natychmiastowa, wygodna zmiana długości siekania, dostosowana do zmieniających się rodzajów upraw czy też wymogów klienta. Aby podnieść jakość kiszonki, ustawia się stałą wysokość siekania, poprzez jednolite wyrównanie upraw na pręcie tnącym, wynikające z synchronizacji prędkości między ślimakiem urządzenia dodatkowego a rolką podającą.

Wydajny transport zbiorów

Dmuchawa promieniowa ma idealny kształt i pozycję, umożliwiające transport posiekanego materiału silnym, nieprzerwanym strumieniem. W zależności od rodzaju upraw można wybrać dwie prędkości dmuchawy. Wylot dmuchawy obraca się w promieniu 210°, a prędkość jego obrotów można nieprzerwanie regulować. Oznacza to precyzyjny transport zbiorów bez ich rozsypywania. Ponadto wylot dmuchawy w kombajnach serii FX sięga wyżej, dzięki czemu napełnianie nawet najwyższych przyczep jest prostą operacją.

Przetwarzanie zbiorów

Wyższa wydajność, zwiększone miażdżenie ziaren dzięki podwójnemu napędowi Dwie ząbkowane rolki obracają się z dużą prędkością, zapewniając wydajny transport zbiorów i lepsze miażdżenie ziaren kukurydzy. Obie rolki napędzane są przez pas napędowy znajdujący się po lewej stronie. Drugi pas napędowy po prawej stronie łączy dolną i górną rolkę, tworząc bardzo dobry, wydajny napęd rolek. Dostępne są dwa rodzaje rolek: oprócz standardowych rolek 99-zębowych dostępne są rolki 77-zębowe, idealne, gdy wymagana jest większa długość cięcia, zapewniające wydajne miażdżenie ziaren i transport zbiorów.

Maksymalna elastyczność dzięki systemowi CropPro Plus

Przekształcenie kombajnu FX z urządzenia do zbioru kukurydzy lub zbóż w urządzenie do koszenia łąk, i na odwrót, stało się bardzo proste dzięki systemowi CropPro Plus. Po zdjęciu pasów napędowych górna rolka jest automatycznie podnoszona z kabiny, tworząc między górnymi i dolnymi rolkami prześwit ok. 180 mm. Dolna rolka zostaje automatycznie zakryta płytą, zapewniając optymalny przepływ zbiorów, a całe urządzenie jest gotowe do pracy na łące. Dodatkowo pas napędowy znajdujący się po prawej stronie można łatwo przystosować do zwiększenia różnicy w prędkości rolek z 12 do 60%. Większa różnica prędkości w połączeniu z 132-zębowymi rolkami wymagana jest podczas przetwarzania kiszonki o dużej zawartości masy suchej. Dodatkowe działanie tnące gwarantuje, że małe ziarna również zostaną zmiażdżone.

« powrót